השמות שעשו את המלחמה

להלן שמות קציני מטה פיקוד צפון ומפקדי היחידות שפעלו תחת פיקודו במלחמת ששת הימים בחזית הסורית, החל מתקופת הכוננות ועד לאחר כיבוש הרמה

מפקדי הכוחות הבכירים בפיקוד צפון במלחמת ששת הימים

ברשימה זו – שמות הקצינים מדרגות אלוף ומטה, עד לסג"מ, מהיחידות הכפופות לפיקוד צפון, שהשתתפו במלחמת ששת הימים. רשימה זו מתבססת על סיכום המערכה בחזית הסורית ביוני 1967, בהוצאת מחלקת היסטוריה של צה"ל, שפירטה שמות מפקדים מתפקידי מ"פ ומעלה.

לרשימה זו הוספנו שמות של קצינים זוטרים מתחת לתפקידי מ"פ, על פי החומר שנאסף כאן בבלוג נעמוש בשנים האחרונות וממקורות נוספים לרבות אתר עמותת אלכסנדרוני [חטמ"ר 3].

כל מי שיכול לסייע בשמות של קצינים זוטרים ובעלי תפקידים מוזמן ליידע אותנו ונוסיף.

מקור החומר: ארכיון צה"ל.

פיקוד צפון

אלוף הפיקוד: אלוף דוד אלעזר. רמ"ט: אל"מ דן לנר. שליש: רס"ן דוד נהרי. ק' אג"מ: סא"ל יעקב שטרן. ע' ק' אג"מ: רס"ן יצחק גנדלמן. קמב"צ: רס"ן איתן ברק. קמ"ן: סא"ל זלמן גנדלר. ע' קמ"ן: רס"ן חנן חרנ"ם. ראש מדור סוריה: סרן שחם. סייר אוויר מודיעין: סגן יהודה שפר. יועץ אווירי: אל"מ יעקב שלמון.

מפקד תותחנים פיקודי (מת"פ): סא"ל אריה לוי. מפקד הנדסה פיקודי (מהנ"פ): סא"ל אריה גולן. מפקד קשר פיקודי (מקש"פ): סא"ל הלל כרמלי. קצין קישור למשקיפי האו"ם: סא"ל צבי שפן. ק' הגנה מרחבית (הגמ"ר): אל"מ יעקב קפלן. ע' ק' הגמ"ר: רס"ן ידידיה ארגמן. ע' ק' הגמ"ר להג"א: רס"ן ישראל גדיש.

ק' הדרכה: רס"ן שלמה מלכה. ק' ביטחון: רס"ן אלון יוסף. ק' קישור: רס"ן אברהם שלהבת. ק' קישור: רס"ן יוסף מילר. ק' קישור: רס"ן איתן לחמן. ק' קישור: רס"ן עוזי פיינרמן. ק' קישור: רס"ן אריאל לין. ק' קישור: רס"ן יעקב לביא. ק' קישור להיסטוריה: רס"ן יהושע לוינסון. ק' אפסנאות: סא"ל מנחם פוגלמן. ע' ק' אפסנאות: רס"ן חיים לבב. ע' ק' אפסנאות: רס"ן יהודה בורובסקי. ק' חימוש: סא"ל גד בטר. מפקד חימוש פיקודי (מחש"פ): סא"ל דוד שכנר. ע' מחש"פ: רס"ן משה פיין. מפקד הספקה פיקודי (מהס"פ): סא"ל דן אבידן. ס' מהס"פ: רס"ן יוסף אבין.

קצין שלישות פיקודי: סא"ל פנחס להב. ע' ק' שלישות: רס"ן שלמה גונן. ק' כוח אדם: רס"ן מיכאל שטרן. ק' סגל: רס"ן יוסף תמיר. מפקד רפואה פיקודי (מר"פ): סא"ל ד"ר משה קורדובה. רב פיקודי: סא"ל גד נבון. ק' ח"ן פיקודית: רס"ן דליה רז. ק' סעד: סרן פסח בן צבי. ק' חינוך: סא"ל יצחק זיו. מפקד משטרה צבאית פיקודי (ממצ"פ): סא"ל מאיר רוזנפלד. ע' המפקד הצבאי: סא"ל בנימין לובוטקין. קמב"צ: רס"ן יעקב בן צבי. ק' מטה מרחבי: רס"ן עקיבא פיינשטיין. ק' מטה מרחבי: רס"ן עמנואל שבבו. ק' מטה מרחבי: רס"ן שלום חנוך.

אוגדה 36

מפקד האוגדה: אלוף אלעד פלד. ראש מטה: אל"מ משה (מוסא) פלד. ק' אג"מ: סא"ל דוד ברין. ק' קישור: סא"ל מנחם גלעד. קמב"צ: רס"ן דב שנקל. ע' קמב"צ: רס"ן יצחק צביון. ע' קמב"צ: רס"ן שלמה אילן. ע' קמב"צ: רס"ן חיים קרמר. ע' קמב"צ: רס"ן משה ברכמן. ק' קישור: רס"ן דב רבינוביץ'. ק' קישור: רס"ן אורי עמית. ק' קישור: רס"ן מאיר מבצרי. ק' קישור: רס"ן יעקב קדם. ק' קישור: סרן אשר לורברט. ק' קישור: סרן מנחם מזורסקי. ק' קישור: סרן אריה עוזר. ק' קישור: סרן שחר שריג. ק' קישור: סרן ניר אריאל. קמב"צ חפ"ק: סרן יגאל אופק. קמ"ן: סא"ל דניאל אגמון. ע' קמ"ן: רס"ן עופר דיבון. קצין הנדסה: סא"ל פישל גרשוביץ. ק' אפסנאות: סא"ל אלי בוגר. ע' ק' אפסנאות: רס"ן משה גרוס. ע' ק' אפסנאות: רס"ן מרדכי פלטנר. ק' חימוש: רס"ן משה ניצן. ק' הספקה: רס"ן יחזקאל קדרון. ק' שלישות: סא"ל דרור אמיתי. ק' רפואה: רס"ן ד"ר מקסים שיינפלד.

יחידות פיקודיות

י"פ חת"מ 744

מפקד תותחנים פיקודי: סא"ל אריה לוי. קצין אג"מ: רס"ן מנחם נתנזון. ק' אפסנאות: סרן אלכסנדר ברגר. ק' שלישות: רס"ן אברהם גרובר. מג"ד מילואים: רס"ן בנימין כספי. מג"ד מילואים: רס"ן אברהם אילת. ק' קישור: סא"ל שלום חרמון. מת"צ אוויר: סא"ל משה פלד, סא"ל אלי עשת.

מפקד גדוד 402: סא"ל משה פלד. סגן מפקד: רס"ן אלכסנדר גוטליב. מסו"ל א': סגן מיכה וידבסקי (מת"צ אוויר). מסו"ל ב': סרן במיל' רפי ביהם. מסו"ל ג': סרן גרשון שלום (מת"צ אוויר. מה-9.6 קש"א בגדוד 377.) מפקד סוללה ד': סרן גדעון קידר קרופניק (מת"צ אוויר). קנ"א: סגן מיכה בועזון. קע"ת: סרן יצחק ורדי. קס"ם: סגן בני וינרמן. קצין חימוש: סגן יצחק תלם.

מפקד גדוד 871: סא"ל נתן שרוני. סגן מפקד: רס"ן שמעון בן דוד. מסו"ל: סגן חיים זילבר. מסו"ל: סגן אריאל יפו.

מפקד גדוד 833: רס"ן בילו שפיגלר. סגן מפקד: סרן יששכר שפיגלר. מסו"ל: סרן ישי אופיר. מסו"ל: סגן איתן פרלמן. מסו"ל: סגן יגאל רייזל.

מפקד גדוד 828: רס"ן גדעון רז (רויזמן). סגן מפקד: סרן שלום סבן. מסו"ל: סגן עזריאל סילאדי. מסו"ל: סרן אפרים גרי. מסו"ל: סרן איתן בנדרלי.

מפקד גדוד 870: רס"ן דוד לוינזון. סגן מפקד: סרן אליהו אלרואי. מסו"ל: סרן עוזי ציסלר. מסו"ל: סגן מיכה פרקנשטיין.

מפקד חנמ"ק 203: רס"ן משה כהן. סגן מפקד: סרן אליהו קדוש. מסו"ל: סרן צור-ברוך קרן. מסו"ל: סרן שמואל גולן. מסו"ל: סרן יצחק גיל. מסו"ל מיפקדה: סגן דוד דרור. מסו"ל: סגן איתן גלעדי. מסו"ל: סגן גדעון גולן.

מפקד גמ"כ 328: רס"ן עוזי ארבל. סגן מפקד: סרן גבריאל אביגדור. מסו"ל: סרן עוזי אפרתי. מסו"ל: סרן אשר אלבוים. מסו"ל: סגן יעקב מרימציק.

מפקד גדוד 330: רס"ן יגאל גור. סגן מפקד: סרן מתתיהו פלג. מסו"ל: סגן אריה גולן. מסו"ל: סגן אריה הראל. מסו"ל: סגן גדעון ברומל.

מפקד גונדת איכון 412: סרן נפתלי דייג. סגן מפקד: סרן דן שמעוני. מסו"ל מודדים: סגן אהרון קפלן. מסו"ל מגסו"ל: סגן דן ניר. מסו"ל מגל"ר: סרן שמואל שנהר.

י"פ חה"ן 801

מפקד הנדסה פיקודי: סא"ל אריה גולן. סגן מפקד הנדסה: רס"ן גבריאל טיבור. ק' אג"מ: רס"ן ברוך דילאון. ק' אפסנאות: רס"ן צבי לזר. ק' שלישות: סרן דוד שטיין. ק' הנדסה איזורי: סגן ערן הראל. ק' הנדסה איזורי: סרן יהושע אשכול. ק' הנדסה הגמ"ר: רס"ן גדעון מסר. ק' הנדסה איזורי: רס"ן רוברט אופנר. ק' עבודות: אע"צ נתן דבן.

מפקד גדוד 602: רס"ן אבישי כץ. סגן מפקד: רס"ן איתן לאור. מ"פ: סרן יגאל וולק. מ"פ: סרן עלי פרינץ. מ"פ: סרן יוסף תמיר. מ"פ צמ"ה: סגן ישע כהן. מ"פ מיפקדה: סגן אילן ישי.

מפקד גדוד 261: רס"ן משה הרלינג. סגן מפקד: רס"ן ראובן טבעון. מ"פ: סגן אליהו צמבו. מ"פ: סרן שלמה פסטרנק. מ"פ: סרן אלישע צדוק. מ"פ צמ"ה: סרן יצחק דוד. מ"פ מיפקדה: סרן מרדכי מונה.

מפקד גדוד 251: רס"ן לוי דביר. סגן מפקד: סרן זאב ילין. מ"פ: סגן אורי עמית. מ"פ: סרן דניאל חבקין. מ"פ: סרן יוסף טריסטר. מ"פ: סרן אבינועם סגל. מ"פ צמ"ה: רס"ן גד שוורצמן. מ"פ מיפקדה: סגן דוד צייכנר.

מפקד פלוגת צמ"ה 570: סרן דן שחורי.

מפקד פלוגת הצמ"ה: רס"ן דב רפופורט.

מפקד יחידת סילוק פצצות 642: סגן יוסף מוסלי.

מפקד יר"מ 756: סרן משה גלוקשמן.

מפקד גדוד פיק' חי"ק 371: סא"ל הלל כרמלי. סגן מפקד: רס"ן אהרון קופניס. מ"מ סגן מפקד: סרן אברהם אלגזר. קצין ציוד קשר: רס"ן צבי גולומבק. מפקד פלוגת הפעלה: רס"ן חיים פורת. מפקד פלוגת תגבור: סרן יוסף מרגלית. מ"פ קווי: סרן יצחק אקשטיין. מפקד פלוגת מיפקדה: סגן ירחמיאל יעקבי.

חר"פ 541

מפקד רפואה פיקודי: סא"ל משה קורדובה. מ"מ מפקד רפואה פיקודי: רס"ן צבי גולן. קצין מבצעים: רס"ן דוד לרנר. קצין אפסנאות: רס"ן שמעון ברליס. קצין אפסנאות רפואית: רס"ן ישראל קשת. קצין רפואה מונעת: סרן חיים ליבוביץ'. קצין שלישות: רס"ן שמעיה דרקסלר. קצין רפואה פעילה: סרן זלמן זנבי. קצין רפואת שיניים: רס"ן אלברט אלשייך. רפואת ח"ן: רס"ן דוצינה בסן. קר"פ בכיר: רס"ן גבריאל אולמן. קר"פ בכיר: סרן חואן ויסברוט. קר"פ בכיר: סרן אריה שפריר. קר"פ בכיר: רס"ן זאב קדמון. מפקד בי"ח שדה 280: רס"ן מוריס ישראלי. מפקד בי"ח שדה 284 [קרית שמונה]: רס"ן הרברט צבי שטראוס. מפקד מחנה אשפוז והחלמה 306: סרן אליהו אריאלי. מפקד פלוגת איסוף 221: סרן שמריהו פורת. מפקד פח"ח 530: סרן יונתן בועזון. מפקד יר"מ 748: סגן ארנולד בורנשטיין.

יפ"מ חמ"צ 390 – מפקד: סא"ל מאיר רוזנפלד. סגן מפקד: סרן יצחק קליין. מפקד בסיס מ"צ נצרת: סרן הרמן הרשקו. מפקד בסיס מ"צ חיפה: סרן מיכאל בן שחר. מפקד יחידת פיקוח היסעים: רס"ן זאב בסן. קצין מרכז תנועות: סרן דוד גולן. מפקד מכלאת שבויים פיקודית: סרן שי יעקב.

יחק"מ 651 – מפקד: סא"ל ישעיהו אבני (שימש כמפקד גש"ח נייד 702). סגן מפקד: רס"ן נתן וולטר. מ"מ מוסכי חוץ: רס"ן אליעזר טנא.

גדוד שירותי חימוש (גש"ח) נייד 702 – מפקד: סא"ל ישעיהו אבני. סגן מפקד: סרן אברהם סיגלר. מ"פ רק"מ: סרן מרדכי גורן. מ"פ רכב: סרן מרדכי לבב. מ"פ החסנה: סרן שאולי סלומון. מ"פ בסיסית: סרן יונה זילברמן. מפקד סדנא בסיסית 701: סרן אריה פריש. מפקד סדנא מרחבית 704: רס"ן יוסף גרף. מפקד פלוגת סדנא 706: סרן אריה לוין. מפקד יר"מ 713: סרן נתניאל פרייז.

יחידות חה"ס

מפקד גדוד הספקה (גה"ס) 594: רס"ן שמעון פגי. מ"פ תחמושת: רס"ן פייבוש גלבר. מ"פ דלק: סרן ישראל רוזנשטיין. מ"פ מזון: סגן נפתלי שטיין. מ"פ מיפקדה: סרן אלפרד ענבר.

מפקד פלה"ס 695: סרן מרדכי רביד.

מפקד פלה"ס 720: רס"ן עמיקם אלון.

מפקד מח"ק 621: רס"ן שמואל רבינו.

מחוז חיפה

מפקד מיפקדת המחוז: אל"מ יחזקאל פנט. סגן מפקד: סא"ל יעקב נשרי. ק' אג"מ: רס"ן אהרוני לנדמן. ק' שלישות: רס"ן גרשון נוימן. ק' אפסנאות: רס"ן בני פישבוך. מפקד גד' הג"א 429: רס"ן פנחס בן חורין. מפקד גד' הג"א 961: סא"ל יחיאל זלץ. מפקד גד' הג"א 959: סרן דב וייט.

גוש כרמל

מפקד מיפקדת גוש כרמל: סא"ל חיים ארד. סגן מפקד: רס"ן צבי מקובסקי. ק' אג"מ: רס"ן יחיאל שומרוני. ק' אג"מ הג"א: רס"ן צבי בצר. ק' אפסנאות: רס"ן מרדכי עזרא. ק' שלישות: רס"ן אריה ארצי.

מפקד גד' 932: סא"ל ישעיהו רודוי. סגן מפקד: רס"ן יצחק רוט. מ"פ: סרן צבי רול. מ"פ: סרן יצחק ארצי. מ"פ: סרן שמעון היימן. מ"פ: סרן אברהם פלד. מ"פ מסייעת: סרן ישראל כספין. מ"פ מיפקדה: רס"ן ישראל יעקבי.

מפקד גדוד 926: סא"ל מיכאל ניצני. סגן מפקד: סרן עזריה תומיש. מ"פ: סרן אברהם דגן. מ"פ: סרן אפרים אלמגור. מ"פ: סרן יוסף ישראלי. מ"פ: סרן שורה רפופורט. מ"פ מסייעת: סרן ברוך שחר. מ"פ מיפקדה: סרן צבי גרובובסקי.

מפקד גדוד 937: רס"ן יצחק עממי. סגן מפקד: רס"ן דוד גרינברג. מ"פ: סרן משה מוזס. מ"פ: רס"ן יעקב שושני ז"ל. מ"פ: סגן יוסף ברומברג. מ"פ מסייעת: סגן פנחס שחף. מ"פ מיפקדה: סרן אריה גלזר.

מפקד יר"מ 776: סגן גדעון יגר.

מפקד ינ"ט גושי: סרן יהודה כהן.

גוש עכו

מפקד גוש עכו: סא"ל איתן שמשוני. סגן מפקד/ק' אג"מ: רס"ן יוסף קניאגון. ק' אפסנאות: רס"ן צבי רון. ק' שלישות: רס"ן חיים בר-און.

מפקד גד' חי"מ 931: סא"ל גיורא שנאן. סגן מפקד: רס"ן אמנון לין. מ"פ: סרן שלמה דגני. מ"פ: סרן אשר גלעד. מ"פ: סרן אמנון אברמסון. מ"פ: סרן עדי גרשון. מ"פ מסייעת: סרן אריה כהן. מ"פ מיפקדה: סרן אברהם מרום.

מפקד גד' חי"מ 933: סא"ל יעקב בורנשטיין. סגן מפקד: רס"ן ישראל טופול. מ"פ: סרן משה יריב. מ"פ: סרן יעל ששון. מ"פ: רס"ן לוי שכטר. מ"פ: סרן חיים הוברמן. מ"פ מתקנים: סרן ישראל נרי. מ"פ מסייעת: סרן יוסף אלקבץ. מ"פ מיפקדה: סרן סנטו לוי.

מפקד יר"מ 759: סרן משה ג'ינו.

גש"פ 181

מפקד: סא"ל אברהם אלתרמן. סגן מפקד: רס"ן יעקב זיסו. קמ"ן: סרן נח אפרת. מ"פ: רס"ן אייזיק ויינשטיין. מ"פ: רס"ן יוסף רביב. מ"פ: עמוס הדר. מ"פ: רס"ן עזרא רון. מ"פ מיפקדה: רס"ן עוזי מאירסון. מ"פ מגוייס: רס"ן זלמן צימרמן.

חטיבה 1

מח"ט: אל"מ יונה אפרת. סמח"ט: סא"ל משה גת. ק' אג"מ: רס"ן ברוך גורודיש. ק' מודיעין: סרן אורי שמחוני. קמב"צ: סרן הלל בן מאיר, סרן עודד שוורץ (בחפיפה). ק' אפסנאות: רס"ן ישראל פולק. ק' שלישות: רס"ן מתתיהו רובינוביץ'. ק' שריון: סא"ל שלום סלע. ק' קישור: רס"ן מאיר שגב. מפקד מחנה מפח"ט: סגן יצחק אריכא. מ"פ חה"ן 238 ומח' חה"ן חטיבה: סגן ישי הדס. מ"פ סיור 69: סרן ראובן אליעז (נפצע ב-9 ביוני). מפקד כוח: סרן דוד כהן (נפצע ב-9 ביוני). מ"מים פל' סיור: סג"מ יונתן לוי, סג"מ יאיר פייניק, סג"מ אורי לביא. מ"פ קשר 351: סרן עידו רטן. פלוגת חר"פ 498: סגן ד"ר אבנר קריב. מח' חמ"צ חט': סגן אריה קינן.

בכירי חטיבת גולני 1967 בצילום למזכרת. המח"ט יונה אפרת שני מימין

מס"ח ומג"ד מכמ"ת 334: סא"ל אליהו עשת. סמג"ד: רס"ן אברהם בר-דוד. קמב"צ: סא"ל משה העליון. מסו"ל: סרן רמי זיו. מסו"ל: סגן נחום דוד. מסו"ל: סרן גדעון עציון. מסו"ל: סגן משה הראל.

מפקד בא"ח 1: רס"ן יחזקאל אשל. מפקד כוח: רס"ן צבי פז (נהרג ב-9 ביוני). מ"פ: סגן אהרון רוזן. מ"פ: סגן יצחק דהאן. מ"פ: סגן יצחק אסולין.

מג"ד 12: סא"ל משה קליין (נהרג ב-9 ביוני והוחלף ע"י רס"ן חיים יפרח החל מה-10 ביוני). סמג"ד: רס"ן זוהר נוי (נפצע ב-9 ביוני והוחלף ע"י רס"ן אורי אלחנני החל מה-10 ביוני). קמב"צ: סגן יוסי פרידמן. קצין קשר: סגן פליקס (אלי) רוטר (נפצע ב-9 ביוני). מ"פ א': סגן אהרון ורדי. סמ"פ א': סגן שמיל גולן (נפצע ב-9 ביוני). מ"מים בפלוגה א': סג"מ דני ביזר, סג"מ שמואל מוראד, סג"מ גדי שרלין (שלושתם נפצעו ב-9 ביוני). מ"פ ב': סגן שלמה סגל (נהרג ב-9 ביוני). סמ"פ ב': סגן אברהם סולוביץ' (נהרג ב-9 ביוני). מ"מים בפלוגה ב': סג"מ אורי גרונר, סג"מ משה פלווס (נפצע ב-9 ביוני). מ"פ ג': סגן מיכאל תשבי (נהרג ב-9 ביוני). סמ"פ ג': סגן מרדכי שוורץ. מ"מים בפלוגה ג': סג"מ חנניה בולחובר (נפצע ב-9 ביוני), סג"מ מאיר ברק, סג"מ אחיקם שפירא. מ"פ ד': סגן דוד נובלמן. מ"מים בפלוגה ד': סג"מ לוצקי, ממ"ק יהונתן גפן. מ"פ מסייעת: סגן יעקב שחר. סמ"פ מסייעת: סגן ירמי לבקוב. מ"מ מיוחדת: סג"מ עזרא סלע. מ"מ במסייעת: סג"מ יורם הירשפלד. מ"מ תול"ר: סג"מ חיים לזבניק. מ"פ מיפקדה: סגן רפאל ספיר.

מפקד כוח: סרן אלכסנדר קרינסקי (נהרג ב-9 ביוני). מעל לתקן: רס"ן אורי אלחנני, סרן אלכסנדר קרינסקי (נהרג). רופא: סגן ד"ר ישראל (ג'קי) הורנר.

מ"פ ז' (טנקים) מגדוד 377 חטיבה 37, ת"פ גדוד 12: רס"ן זאב נמיר. סמ"פ: רס"ן גדעון נוימן. מ"מים בפלוגה ז': סגן עזרא ברוש (נפצע ב-9 ביוני), סגן מאיר צוק, סגן שוקי נחום.

מג"ד 13: סא"ל פנחס נוי (אלוש). סמג"ד: רס"ן אורי כהן. מ"פ א': סגן דניאל בנימין. מ"מים בפלוגה א': סג"מ יונתן קורפל. מ"פ ב': סגן יריב חן. מ"פ ג': סגן דוד מונסנגרו. מ"פ ד': סגן יעקב בז'ה. מ"פ מסייעת: סגן גדעון המאירי. מ"פ מיפקדה: סגן צבי נאור. רופא: סגן ד"ר שפירא.

מג"ד 13 + פלוגות א-ב' עבר בליל 10-9 ביוני ת"פ חטיבה 8.

מג"ד 51: סא"ל בנימין ענבר. סמג"ד: רס"ן אמיר דרורי. מפקד כוח: רס"ן עמוס גלבוע. מ"פ א': סגן יצחק זלמן. מ"מים מפלוגה א': סג"מ יוסי חקלאי, סג"מ אביגדור פרויד, סג"מ יוסי בן הרוש. מ"פ ב': סרן אורי אייזנברג. מ"מים בפלוגה ב': סג"מ מאיר בק, סג"מ יואל קאופמן, סג"מ יקי שלוסברג. מ"פ ג': סגן מרדכי ויצמן. מ"פ ד': סגן אבנר שמואלביץ'. מ"פ מסייעת: סרן מיכה אדר. מ"מ המחלקה המיוחדת: סג"מ אבי בן משה. מ"פ מיפקדה: סרן אלדר עטיה. רופא: סגן ד"ר אריק קינן.

מ"פ ו' (טנקים) מגדוד 377 חטיבה 37, ת"פ גדוד 51: רס"ן יעקב לישנסקי (אליושקה). סמ"פ ו': רס"ן משה גרטי. מ"מים בפלוגה ו': סגן מיכאל ליאונוב, סגן עמוס אורן.

מג"ד 51 + פלוגות ב'-ג' עבר בצהרי ה-10 ביוני ת"פ חטיבה 45.

מפקד ביה"ס למ"כים: סא"ל משה יוסף (ת"פ חטמ"ר 3). סמג"ד: סרן אורי ירון. מפקד כוח: סרן מתי הרברט. מ"פ א': סרן יעקב אגמון. מ"פ ב': סגן דב דרור. מ"פ ג': סגן יוסף מושי. מ"פ ד': סגן אמנון בר-יוסף. מ"פ נח"ל: יגאל. מ"פ מסייעת: סרן ישעיהו רייזמן. ע' מ"פ מסייעת: סרן גדעון אקשטיין. מ"פ מיפקדה: רס"ן צבי רימון. מ"פ טנקים א' גדוד 266 חטיבה 37: סרן רן שריג (לשלב כיבוש עורפיה).

חטמ"ר 2

מח"ט: אל"מ יהודה גביש. סמח"ט: סא"ל מאיר דרזנר. רמ"ט: סא"ל אהרון דגן. ק' אג"מ: רס"ן מרא אל-עמי. ק' אפסנאות: רס"ן מאיר צוקר. קשל"ח: סרן מרדכי מיארה. קמב"צ: סרן מרדכי עילאי. קמ"ן: רס"ן מיכאל גל. ק' הגמ"ר: רס"ן גרישה פייס. מ"פ חי"ק 354: סרן אילן רומן. מ"פ חה"ן 854: סגן דוד מייזלמן. מ"פ חר"פ 491: סרן אברהם בנורלי. מ"פ סיור 26: סרן יהודה פלד. מפקד גנ"ט 439: סגן יעקב נחושתן.

מפקד גמ"כ 336: רס"ן פנחס רובין. סמג"ד: סרן מרדכי שביט. מסו"ל: סרן אשר אלוני. מסו"ל: סרן משה און. מסו"ל: סרן עמוס לוינשטיין. קע"ת: סגן מיכה ריינר. קמב"צ: סרן דוד ויסברג.

מג"ד 22: סא"ל אליהו סלע. סמג"ד: רס"ן אורי קשת. מ"פ א': סרן מיכה רשף. מ"פ ב': סרן חן כהן. מ"פ ג': סרן דן הלפרין. מ"פ ד': סגן רמי זיו. מ"פ מסייעת: סגן מאיר ברלך. מ"פ מיפקדה: סרן אליעזר ארט. מעל התקן: רס"ן יצחק סטולר.

מג"ד 23: סא"ל יוסף צחור. סמג"ד: סרן משה גלעד. מ"פ א': סרן דן זיו. מ"פ ב': סגן מרדכי בר אור. מ"פ ג': סגן איתי פדן. מ"פ ו': סרן אמציה רייז. מ"פ מסייעת: סרן משה בר אילן. מ"פ מיפקדה: סרן דוד דורון.

מג"ד 24: סא"ל אמנון בר און. סמג"ד: סרן אבנר תורג'מן. מ"פ א': סרן גיורא מסד. מ"פ ב': סרן לוי אדלשטיין. מ"פ ג': רס"ן אורי קוזצ'וק. מ"פ ד': סרן עודד יניב. מ"פ מסייעת: סגן אכי קצין. מ"פ מיפקדה: סרן נתן אלטמן. מעל התקן: רס"ן מרדכי ירונאי.

מג"ד חי"מ 925: סא"ל יעקב גוטליב. סמג"ד: סרן נבות שטרן. מ"פ א': סרן אבשלום אלברטין. מ"פ ב': סרן רן חסיד. מ"פ ג': סרן אלי מרגליות. מ"פ ד': סרן יהושע ארבל. מ"פ מסייעת: סגן ברוך ברק. מ"פ מיפקדה: סרן מאיר נאור.

מג"ד נח"ל 908: סא"ל שלמה חלמיש (נהרג ב-9 ביוני), הוחלף ע"י סא"ל גדעון בנדל. סמג"ד: רס"ן יעקב שריד (שימש מג"ד עד בוא סא"ל בנדל). מ"פ א': סגן יורם גלבוע. מ"פ ג': סגן יוסף נאווי. מ"פ ד': סגן שי גולדברג (גדיש). מ"מים מפלוגה ד': סג"מ הלל דיכובסקי, סג"מ יעיש. מ"פ ו': סגן פנחס צורן. מ"פ י': סגן יזהר גוטרביץ. מ"פ מסייעת: סגן זאב גוטרמן. קצין קשר: סגן אשר אליעד (נהרג ב-9 ביוני). מ"פ מיפקדה: סגן יוסף גנץ.

יר"מ 717: סרן אלי ארצי. מח' חט' חמ"צ 452: סג"מ יונה מיפברג. פל' חט' חר"פ 491: סרן אברה בנורלי.

חטמ"ר 3

מח"ט: סא"ל עמנואל שקד. סמח"ט: סא"ל אפרים ריינר. רמ"ט: סא"ל גבריאל ברשי. ק' אג"מ: רס"ן זאב קופרמן, א' שוסטרמן. ק' אפסנאות: רס"ן פנחס אלדר. קשל"ח: רס"ן ישראל אורון. קמ"ן: סרן נחום אבינועם. ק' הגמ"ר: רס"ן עזרא שניצר. קמב"צ: סרן דן בונה, סרן ישראל שרף. ע' קמב"צ: סרן משה ספקטור, סגן מאיר מוזס [בששת הימים היה למעשה טוראי לאחר שדרגותיו נשללו בעקבות מבצע צרצר 1954]. מ"פ סיור 78: רס"ן עזרא אוריון. סמ"פ 78: סרן משה עטיה. מ"מ סיור 78: סגן יהודה (יו-יו) רם (נהרג ב-10 ביוני). מ"פ חה"ן 818: סרן אמנון ארז. מ"פ חי"ק 356: סגן גיורא שני. מ"פ חר"פ 493: רס"ן ד"ר שמואל מנצור. יר"מ 718: סרן עדי שלווי. חמ"צ חט' 446: סגן אבנר מקס.

מס"ח ומג"ד גמ"כ 337: סא"ל יעקב דיבון. סמג"ד: סרן ראובן פיפר. קמב"צ: סרן חיים קורן.

מג"ד חי"מ 920: סא"ל יצחק ברשי. סגן מפקד: רס"ן דב דרוכי. מ"פ: סגן משה לחם. מ"פ: רס"ן מאיר אופדר. מ"פ: סרן יוסף אפרתי. מ"פ: סרן יצחק רוטשיין. מ"פ: מיפקדה: סרן אריה גיספן.

מג"ד 32: סא"ל משה (מוריס) בן דרור. סמג"ד: רס"ן עוזי קוטלר. קמ"ן: סרן אמנון לוין. קמב"צ: סרן אורי חנוכי. מ"פ א': סרן שי ארזי. מ"מים מפלוגה א': סגן אברמי לנדסמן, סגן רן, סגן נדב. מ"פ ב': סרן אריאל גומא. סמ"פ ב': סגן רון חזן. מ"פ ג': סרן איתן סער. סמ"פ ג': סגן יוסי דיין. מ"פ ד': סרן יעקב מיכאלי. סמ"פ ד': סגן אילן ילין. מ"מים מפלוגה ד': סגן דני ברייר, סגן אהרון ולנסי. מ"פ מסייעת: רס"ן דב חקלאי. מ"פ מיפקדה: סרן אהרון מלכה.

מג"ד 33: סא"ל יצחק חלפון (נהרג ב-9 ביוני), הוחלף ע"י סא"ל אברהם אלתרמן (מפקד גש"פ 181) ואח"כ ע"י הסמג"ד רס"ן חיים כץ. סמג"ד: רס"ן חיים כץ. קמב"צ: סרן אורי ענבר. קמ"ן: סגן יורם ק'. מ"פ א': סגן יעקב רימון. סמ"פ א': משה קלישר. מ"מ בפלוגה א': סגן נמרוד רותם. מ"פ ב': סרן יצחק פרידין. סמ"פ ב': סגן נדב פכר. מ"מים מפלוגה ב': סגן יאיר כהנוביץ' (נפצע ב-9 ביוני), סגן אביטל מסד מוסקוביץ', סגן אביב קרן. מ"פ ג': סרן יואב חורין. סמ"פ ג': סגן עמי קרש. מ"מים בפלוגה ג': סגן אדם לסלו, סגן הודי בר, סגן נתן גור. מ"פ ד': רס"ן יהונתן בויארסקי (נפצע ב-9 ביוני), הוחלף ע"י המ"מ סגן יוסף פלץ. סמ"פ ד': סרן אילן דומוביץ' (נפצע ב-9 ביוני). מ"מ מפלוגה ד': סגן אורי ארמי, סגן יוסי פלץ. מ"מ כוח עתודה: סגן דודיק שליט. מ"פ מסייעת: סרן יהודה זימנבודה. סמ"פ מסייעת: אבינועם כרמי. מ"מ סיור: סגן עמוס רימון. מ"מ הנדסה: סגן רפי קליידרמן. מפקד יחידת רתק: סרן אבנר בנימין. מ"פ מיפקדה: סרן ברוך זיו. רופא: סגן ד"ר אוריאל קליינהאוז.

מג"ד 34: סא"ל שמחה אסף. סמג"ד: רס"ן יחזקאל דר. קמב"צ: סרן בצלאל אופיר. קמ"נים: סרן אריק טל, סרן זאב גבעולי. מ"פ א': רס"ן עמוס בן צבי. סמ"פ א': סרן נטע אייזן. מ"מ בפלוגה א': סגן אברהם הרדוף. מ"פ ב': רס"ן אמנון קרניאל. מ"מ בפלוגה ב': סגן דובי. סמ"פ ב': סרן צביקה עילם. מ"פ ג': סרן דן כהן. סמ"פ ג': סרן חיים מנגד. מ"פ ד': סרן מיכה ארנון. סמ"פ ד': סרן ראובן אייק. מ"פ מסייעת: סרן גדעון וולטש. סמ"פ מסייעת: סרן מיכאל שני. מ"פ מיפקדה: סרן אהרון קראוס.

מג"ד 92: רס"ן רן בר גיורא. סמג"ד: רס"ן אהרון סט. קמב"צ: סרן יאיר צפריר. מ"פ א': סרן עוזי שחר. סמ"פ א': סגן עודד שפק. מ"פ ב': סגן אסף בונה. סמ"פ ב': סגן אמנון מישר. מ"פ ג': רס"ן עמירם קרוגליק. סמ"פ ג': סגן עמי השרוני. מ"פ ד': סרן פנחס שיבולי. סמ"פ ד': סגן דוד ילין. מ"מ ד': סגן דוד ילין. מ"פ מסייעת: סרן יעקב זרחי. קצין קשר: סגן הלל לויתן. מ"פ מיפקדה: סגן יאיר צפריר. קצין שלישות: סגן משה פיש.

מג"ד ביה"ס למ"כים: סא"ל משה יוסף.

מג"ד 65: סא"ל חופש לוי.

מפקד גש"פ 181: סא"ל אברהם אלתרמן.

חטיבה 8

מח"ט: אל"מ אברהם (אלברט) מנדלר. ק' אג"מ: רס"ן אמנון רשף. קמ"ן: סרן אביעזר יערי. קמב"צ: סגן איתמר בן דוד. מ"פ סיור 87: רס"ן רפאל מוקדי (נהרג ב-9 ביוני), הוחלף ע"י סמ"פ סרן אברהם מליס. מ"מים סיור 87: סגן אליעזר עפרת, סגן עמוס צור. מ"פ חה"ן 265: רס"ן אפרים זיו. מ"פ חר"פ 504: סרן ד"ר ליאון אלקלעי. רופאים: סגן ד"ר מיכה לוי, סגן ד"ר יצחק גליק. מ"פ סדח"ט 869: רס"ן יורם ניר. מ"פ פלה"ס 420: רס"ן ישראל דג'לושינסקי. קצין שלישות: סרן אלכס שחורי. קצין חימוש: סרן אברהם גוטמן. מפקד יר"מ: סרן בני וולף.

מג"ד 129: סא"ל אריה דיין (בירו) (נפצע ב-9 ביוני), הוחלף ע"י רס"ן רפאל מוקדי שנהרג והוחלף ע"י סגן נתנאל הורוביץ. מ"פ ז': סגן נתנאל הורוביץ. סמ"פ ז': סגן אמיר פייגין. מ"מים בפלוגה ז': סגן זאב חטין (נפצע ב-9 ביוני), סגן צביקה הררי, סמ"ר רן אפרת. מ"פ ו': סגן אילן לבנון (נפצע ב-9 ביוני). סמ"פ ו': סגן גדעון פרידמן (נפצע ב-9 ביוני). מ"מים בפלוגה ו': סגן אהוד קופילוביץ (נפצע ב-9 ביוני), סגן נחום גנצרסקי, סגן רפי פרץ, סגן נחום טויב. מ"פ פ': סגן אפרים ולך. מ"מים בפלוגה פ': סגן אהוד גרוס, סגן יוחנן אוזיק. כמו כן שירתו בתפקידי מט"ק: סגן אבישי הדרי וסגן יאיר רומבק (נפצעו ב-9 ביוני)  קש"א: סגן אהוד אברהמסון. קצין קשר: סגן יובל בן ארצי (נהרג ב-9 ביוני). מ"מ סיור: סגן עמירם כהנר. קמ"ן: סגן איצלה מודעי. קצין חימוש: סגן יורם בוכנר. רופא: סגן ד"ר לירון.

מג"ד 121: רס"ן אריה קרן. סמג"ד: רס"ן משה חביב (נהרג ב-9 ביוני), הוחלף ע"י סרן אריה פלום. מ"פ ל': סרן דן זסלבסקי. מ"פ כ': סרן אריה פלום (סמג"ד), הוחלף ע"י סגן כטניק. מ"פ ט': סגן עוזי שחם. מ"פ מסייעת: סרן אהרון גביש. מ"מ נ"ט: סגן מאיר הירש.

מג"ד המכמ"ת 342: סא"ל מרדכי הר ציון.

מג"ד 377 מחטיבה 37: סא"ל אמנון חינסקי.

חטיבה 9

מח"ט: אל"מ אהרון אבנון. סמח"ט: סא"ל שאול גבעולי. ק' אג"מ: רס"ן אברהם שוסטרמן. ק' אפסנאות: רס"ן אריה בן ישראל. ק' חימוש: רס"ן אברהם קמינסקי. ק' שלישות: רס"ן משה אבנרי. מפקד מחנה: סרן יוסף חננאל. מ"פ חה"ן 551: סרן נסים רולי. מ"פ קשר 355: רס"ן אריה בורוכוביץ'. מ"פ חר"פ 492: סרן ד"ר אריה דורסט. מ"פ סדח"ט 669: רס"ן אליעזר ברקין. מ"פ פלה"ס 421: סרן יונה קליפר. מ"פ יר"מ 719: סרן צבי גוליגר. מ"פ סיור 97: רס"ן אריה נחמקין.

מג"ד 11: סא"ל זאב איילון. סמג"ד: רס"ן זמיר צופר. מ"פ א': סגן עוזי נבון. מ"פ ב': רס"ן דב אלפנבוים. מ"פ ג': סרן אריה שמחוני. מ"פ ד': סגן שחר מיק. מ"פ ה': רס"ן יהונתן בהרב. מ"פ מסייעת: רס"ן בנימין מהרשק. מ"פ מיפקדה: סרן זאב הורוביץ.

מג"ד 91: סא"ל עוזי ציזלינג. סמג"ד: רס"ן משה אגוזי. מ"פ א': סרן מאיר ברנר. מ"פ ב': סגן מיכאל פרידמן. מ"פ ג': סרן עודד ארד. מ"פ ו': סרן גבריאל רפופורט. מ"פ ה': סרן סעיד עבדול חק. מ"פ ו': סרן עזר גורן. מ"פ מסייעת: רס"ן איתן כהן. מ"פ מיפקדה: סרן שלמה סומנר.

מג"ד מכמ"ת 335: סא"ל דוד ירקוני. סמג"ד: רס"ן אמנון אופק. מסו"ל א': סרן אבי ברעם. מסו"ל ב': סגן מאיר פיאלקוב. קמב"צ: סרן דוד כץ.

חטיבה 10

מח"ט: אל"מ אורי בן ארי. סמח"ט: סא"ל אלדד אבידר. ק' אג"מ: רס"ן מרדכי פנקס. ק' אפסנאות: רס"ן גדעון עינב. קשל"ח: רס"ן משה יערי. קמב"צ: סרן שמואל בנקלר. קמ"ן: רס"ן חגי מן. קס"א: סרן עמוס ירדן. ק' חימוש: רס"ן דב בר און. ק' הספקה: סגן אברהם גור. ק' קישור: רס"ן עמוס רון. ק' קישור: רס"ן ישראל אלון. ק' קישור: סרן אילן קרונטל. ק' קישור: סרן מרדכי זילבר. מ"פ מיפקדה עורפית: רס"ן פתחיה זליבנסקי. מ"פ חה"ן 286: רס"ן מיכה מאור. מ"פ חי"ק 362: רס"ן עמינדב מזרחי. מ"פ סדח"ט 723: רס"ן חיים וגנר. מ"פ הספקה 313: רס"ן בצלאל בינה. מ"פ חר"פ 501: סרן ד"ר יואל ידלובקר. מ"פ יר"מ 734: סרן עמירם כץ.

מג"ד 95: סא"ל צבי דהב. סמג"ד: רס"ן איתן אריאלי. מ"פ ה': רס"ן נתן פרעם. מ"פ ו': סרן עוזי רסינסקי. מ"פ ז': סגן ח' בוארון. מ"פ פ': רס"ן אורי ברז. מ"פ ח': סרן דוד כנעני. מ"פ מסייעת: סרן דוד נבו. מ"פ מיפקדה: רס"ן דוד שמיר. מ"פ ב': רס"ן אהרון שץ.

מג"ד 104: רס"ן יגאל בן דוד. סמג"ד: רס"ן יובל אנוך. מ"פ א': סרן אהרון פינטו. מ"פ ב': סרן חיים קנון. מ"פ ג': סרן אבי קרן. מ"פ מסייעת: סרן גד שלו. מ"פ מיפקדה: סרן מרדכי גולדהכט.

מג"ד 106: סא"ל אהרון גל. סמג"ד: רס"ן גל משה. מ"פ ט': סגן זאב מרנשטיין. מ"פ כ': סרן נחום ברוכי. מ"פ ל': סרן אליהו דודקביץ'. מ"פ מסייעת: סרן יהודה רוט. מ"פ מיפקדה: סרן אורי אדלר.

מג"ד מכמ"ת 344: רס"ן בני ארד. סמג"ד: רס"ן יצחק צוקרמן. מסו"ל א': סרן צבי המאירי. מסו"ל ב': סרן נחום אבולניק. מסו"ל ג': סגן פנחס מתיא. מ"פ מיפקדה: סגן שאול אקרמן. מ"פ סיור 11: רס"ן אמנון אשכול.

חטיבה 37

מח"ט: אל"מ אורי רום. סמח"ט: סא"ל אליהו דורון. ק' אג"מ: רס"ן עמיצור ברזנר. קמ"ן: סרן יעקב שילה (נהרג ב-7 ביוני), הוחלף ע"י רס"ן צדוק אופיר. ק' אפסנאות: רס"ן יצחק ניוטון. קשל"ח: רס"ן יצחק מטרני. מ"פ סיור 134: סרן יהודה גלר. מ"פ חה"ן 580: סרן ישראל הורט. מ"פ פח"ח 513: סרן ד"ר דן מלר. מ"פ פלס"ר 430: סרן משה חרש. מ"פ סדח"ט 711: רס"ן מרדכי בילו. מ"פ חי"ק 370: רס"ן גדעון ניצן. מפקד מחנה מפח"ט: סגן דוד ישראל. מ"פ יר"מ: סרן יוסף כדורי. מ"פ כוח ישראל: רס"ן שאול לוין. ק' חימוש: רס"ן יואל שגיא.

מג"ד תומ"ת 827: סא"ל חיים ירקוני. סמג"ד: רס"ן אריה בקנשטיין. קמב"צ: סרן דוד רטנובסקי. מסו"ל: סגן דוד אפשטיין. מסו"ל: סרן אלי קליין. מסו"ל: סרן רפי אברהם.

מג"ד 266: סא"ל רפאל שפר. סמג"ד: רס"ן אבינועם חדש. מ"פ א': סרן רן שריג (ת"פ גד' מ"כים חט' 1 בכיבוש ראוויה ועורפיה). מ"מים מפלוגה א': סגן רן גוטפריד, סגן יובל, סגן משה הראל, סגן עוזי זכאי. מ"פ ב': סרן גיל קורן (קליין). סמ"פ ב': סרן ששון איינהורן. מ"מים מפלוגה ב': סגן גיורא וייס, סגן יובל שיאון, סמ"ר שמואל אגם, יעקב רוזנברג (הוחלף ביומיים האחרונים ע"י סגן משה גלעד). קצין נוסף: סגן משה ברוידה. מ"פ ג': רס"ן דוד אלון (ת"פ גד' 65 מחט' 80 בכיבוש דרבשיה). סמ"פ ג': סגן אמיתי שר. מ"מ מפלוגה ג': סגן אברהם. מ"פ ד': רס"ן עמרם לזר. מ"פ מיפקדה: רס"ן נתן רום.

מג"ד 278: סא"ל משה נהוראי. סמג"ד: רס"ן גדעון צימבל. מ"פ ט': סרן יוסף עמיר. מ"פ ב': סרן עוזי מור. מ"פ ל': סרן אורי אסטליין. מ"פ מסייעת: סרן מנחם פלג. מ"פ מיפקדה: סרן יגאל גוריון.

מג"ד 377: סא"ל אמנון חינסקי (ת"פ חט' 8). סמג"ד: רס"ן בן ציון פדן. מ"פ ו': רס"ן עמי לב-טוב (נהרג ב-9 ביוני), הוחלף ע"י הסמ"פ סרן משה הדרי. מ"מים בפלוגה ה': סמ"ר אשר כהנוב, סגן גד קורן, סגן אליהו הוכוולד, סמל דוד הניגמן. מ"פ ו': סרן יעקב (אליושקה) לישנסקי (ת"פ חט' 1 ב-9 ביוני). מ"פ ז': רס"ן זאב נמיר (ת"פ חט' 1 ב-9 ביוני, ת"פ חט' 45 ב-10 ביוני). מ"פ ח': רס"ן גד ארז. מ"פ פ': רס"ן יעקב נויפלד. סמ"פ פ': סגן יהודה ארזי. מ"מים בפלוגה פ': סגן עידו מור, סגן אלישע שפירא, סגן משה ממון, סגן אמנון שניר. מפקד כוח: סרן עוזי קרן. מ"פ צ': סרן יעקב בכר (פלוגת צנטוריונים). קמ"ן הגדוד: סרן בני שילה. קמב"צ: סרן איתן גלזר, סרן צביקה אילן. מ"מ סיור: סגן אברהם פרצוב. קצין קשר: סגן אריה ורשל. מ"פ מיפקדה וסיוע: רס"ן משה גבריאלי. קצין חימוש: סרן בנימין בר-לב. רופא: סגן ד"ר פנחס האריס.

חטיבה 45

מח"ט: סא"ל משה בר כוכבא. סמח"ט: סא"ל גרשון פלד. ק' אג"מ: רס"ן שמעון בן שושן. ק' שלישות: רס"ן עמנואל יפתח. ק' אפסנאות: רס"ן אלכסנדר קירל. ק' קשר: סרן אלי וייסבלט. ק' חימוש: רס"ן ישעיהו חלפון. מפקד פלה"ס: סרן יונתן ציטר. מפקד פל' חה"ן: סרן אהרון טנא. מ"פ חר"פ: סרן גבריאל לני. מפקד המחנה: סרן דן הספל. מפקד פלס"ר: רס"ן מרדכי רביד. מפקד יר"מ: סרן יחיאל לין. קצין רפואה: סרן ד"ר גבריאל לני.

מג"ד 39: רס"ן אדולף אברמוביץ'. סמג"ד: רס"ן אורי הורוביץ. מ"פ ה': סרן יובל איתן. מ"פ ו': סגן מרדכי פימנטל (נפצע ב-6 ביוני), הוחלף ע"י סגן אבנר כהנוביץ'. מ"מ: סגן עמוס אמיתי. מ"פ ז': סרן שלמה אגוזי. מ"פ ח': רס"ן עוזי שמעוני. מ"פ פ': רס"ן יריב בן אהרון. מ"פ מיפקדה: סרן דוד אריאלי.

מג"ד 25: סא"ל לוי מן. סמג"ד: רס"ן דור סיני. מ"פ חרמ"ש א': סרן נח שדמי. מ"פ חרמ"ש ב': סרן אברהם כהן. מ"פ חרמ"ש ג': סרן אמנון אבן נור. מ"פ מסייעת: סרן דוד הרמתי. מ"פ מיפקדה: סרן נפתלי רבן.

מג"ד 74: סא"ל צבי רם. סמג"ד: רס"ן חיים רוזנבלט. מ"פ חרמ"ש ט': סרן יעקב מורג. מ"פ חרמ"ש כ': סרן דוד כהן. מ"פ חרמ"ש ל': סרן ברל זילברברג. מ"פ חרמ"ש: סרן ניר אליאל. מ"פ מסייעת: סרן עמיקם בן ארי. מ"פ מיפקדה: סגן אריה זהבי.

מס"ח ומפקד גמ"כ 527: סא"ל דן אבידר. סמג"ד: רס"ן גיורא ריפתין. מסו"ל א': סגן אילן מלכה. מסו"ל ב': סרן שאול אשכנזי. מסו"ל ג': סגן מוריס ברזאני.

מ"פ מיפקדה: סרן גדעון כץ. מ"פ סיור 56: רס"ן יעקב אביתר (נהרג ב-6 ביוני), הוחלף ע"י רס"ן אורי רמון.

מפקד גד' מוקטן 51 מחטיבה 1: סא"ל בנימין ענבר (ב-10 ביוני).

מפקד טנקים ז' מגדוד 377 חט' 37: רס"ן זאב נמיר (מ-10 ביוני).

חטיבה 80

מח"ט: סא"ל דני מט. סמח"ט: סא"ל שמואל פרסבורגר. ק' אג"מ: רס"ן דוד נחמני (הוחלף ע"י רס"ן יגאל תלמי ב-9 ביוני). ק' אפסנאות: רס"ן חיים הרר. קשל"ח: רס"ן אליהו עובדיה. קמ"ן: רס"ן יגאל תלמי (הוחלף ע"י רס"ן משה ינוקא ב-9 ביוני). מס"ח: רס"ן דוד בר-חי (חיימוביץ'). מ"פ חר"פ 860: רס"ן עמנואל שפירא. מ"פ קשר 553: רס"ן צבי אמיר. מ"פ חה"ן 643: רס"ן מיכאל קיש. מ"פ "אשף" 487: סרן חיים ציפורי. קצין רפואה: רס"ן ד"ר עמנואל שפירא.

מג"ד 98: סא"ל אלישע שלם. סמג"ד: רס"ן יאיר לין. מ"פ א': סרן אהוביה נבות. מ"פ ב': סרן עומרי רון. מ"פ ג': סרן אבינועם ויינשטיין. מ"פ ד': סרן אמנון ירקוני. מ"מ בפלוגה ד': סגן רן חכים. מ"פ מסייעת: רס"ן אליעד אמנון.

מג"ד 57: סא"ל אפרים ברנד. סמג"ד: רס"ן עמי חיות. מ"פ א': ידידיה כהן. מ"פ ב': סרן גיל גור. מ"פ ג': סרן אלישע חרש. מ"פ ד': סרן יגאל הנגבי. מ"פ מסייעת: רס"ן יגאל מינצר.

מג"ד 65: סא"ל חופש לוי (ת"פ חטמ"ר 3). סמג"ד: רס"ן יחזקאל שלח (נפצע ב-9 ביוני), הוחלף ע"י רס"ן שלמה ניצני. מ"פ א': סרן יאיר עוגן. מ"פ ב': סרן עוזי פינקלשטיין. מ"מ מפלוגה ב': סגן חיים בקר. מ"פ ג': סרן אברהם איתן. מ"מ מפלוגה ג': סגן דרור קצירי. מ"פ ד': סרן עמנואל אשכנזי. מ"פ מסייעת: רס"ן שמואל פסח. מ"מ מרגמות: סג"מ גיורא אלוני. מ"פ טנקים ג' מגד' 266 חטיבה 37: רס"ן דוד אלון (לכיבוש דרבשיה).

ת"פ חטיבה 80 בכיבוש הרמה

מג"ד 202 מחטיבה 35: סא"ל צבי בר (ברזאני). סמג"ד: סגן אמנון ליפקין. מ"פ א': סגן גד נגבי. מ"פ ב': סגן עמוס גוטליב. מ"פ ג': סגן גדעון שמיר. מ"פ ד': סגן אלון נחמן. מ"פ ד': סגן צבי גולדברג. מ"פ ו': סגן אברהם בונפלד. מ"פ טנקים פ' מגש"פ 181: רס"ן רון עזרא. מ"פ סיור 73 מחט' 35: סרן גיורא חזון (חייקה). מ"פ משייטת 13: רס"ן דב ספרר.

כוח חידקל [הטעיה]

מפקד: אל"מ נתן גרוסמן. סגן מפקד: סא"ל שמאי. קצין אפסנאות: רס"ן שושן. ק' אג"מ: רס"ן דורון. קמ"ן: רס"ן חנניה דויץ. כוח ביום: חטיבה משוריינת וארטילריה (כולל פלוגת טירונים לעבודה דמים, שתי פלוגות טנקים, פלוגת חרמ"ש מחט' 45 מיועדים למשימה). כוח הכנת גישור: מחלקת טירונים, ציוד כיתת סיור חה"ן. כוח אבטחת אמה: יחידת סיור, כוחות מחטיבה 2.

—————————————————————————————-

4 מחשבות על “השמות שעשו את המלחמה

  1. שאפו ענק לאנשים שלקחו חלק על פיקוד הקרבות, לראות מסה של מאות מפקדים ולדעת שתחתם פעלו אלפי חיילים במאמץ מלחמתי משותף אדיר למיגור האויב הסורי!

  2. יש להוסיף לרשימה את סגן חיים לזבניק (בן-ארי). נהרג במלחמת ההתשה באזור התעלה, וב'יזכור' נכתב עליו: "במלחמת ששת הימים לחם בתל פאחר, כמפקד מחלקת תול"רים בגדוד "ברק". לאחר מכן עשה פרק זמן כמפקד בחרמון".
    בשבוע שבו נפל נכתב עליו: "במלחמת ששת הימים שירת כקצין בגדוד ברק של חטיבת גולני, בקרב על משלטי תל פאחר ברמת הגולן".

    בבלוג הוא הוזכר בפוסט #94 מפיו של רפי בן-מרדכי, המספר על צבי גולדה (פז): "הוא פנה למ"מ חיים לזבניק (מפקד מחלקת תול"ר), שאותו לקח מחורשת טל, ואמר לו אתה תביא את הכוח לאן שצריך". ושוב בפוסט #143: "ואז הוא מקבל משימה ללכת לחורשת טל, לאסוף כוח של אמבולנסים מאולתרים על בסיס של ויליסים וללכת לחלץ פצועים מתל פאחר שהיה אז בברוך גדול. לקחנו את הכוח של האמבולנסים בראשות מ"מ בשם חיים לזבניק והתחלנו לדהור לכיוון תל אבו חנזיר [גבעת האם]. בתל אבו חנזיר היה פקק תנועה ענק, סתימה ענקית עם די.9 בסוף ואינסוף כוחות מאחורה. גולדה ראה שבורחת לו המלחמה בגלל הפקק, לקח את חיים לזבניק ואומר לו שברגע שהפקק ישתחרר אתה לוקח את הכוח ועולה בציר הזה לשם."

    על מחלקת תול"ר סופר, בצירוף תמונות, בפוסט #263, ושם מפי אמנון נמט: "הייתי מפעיל תול"ר ובקרב עצמו לא השתתפנו. התכנסנו מאחורי גבעת האם בתקווה שבכל זאת נעלה למלחמה הזו, אבל מאחר שג'יפ תול"ר הוא כלי מאוד פגיע לא עלינו לבסוף. רק בסיום הקרב עלינו לתל פאחר ועזרנו לפנות את הפצועים לחורשת טל."

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s